MOJEGOLEBIE.pl
[NIEZALOGOWANY] Rejestracja / Logowanie

Wydarzenie wysokich lotów, czyli Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie w Katowicach


Dodano 14 listopada 2022Targi Katowice

 

Katowice, 14 listopada 2022 r. – To już 14. edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych i 71. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych. Z początkiem stycznia 2023 r. do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, podczas najważniejszej w Polsce imprezy dla hodowców, zawita ponad 150 wystawców. 

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie odwiedziło w ubiegłym roku blisko 9 tysięcy osób, co stanowi niewątpliwy dowód na to, że zamiłowanie do hodowli tych ptaków od wielu lat jest niezmienne. Targi są miejscem spotkań pasjonatów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą. Warto podkreślić, że to już druga edycja tego wydarzenia zorganizowana w katowickim MCK-u.

 EXPOGołębie to najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager Działu EXPO – Stanowi ono również doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat pielęgnacji i hodowli gołębi oraz podpatrzenia nowości, które pojawiły się na rynku w ciągu minionego roku – dodaje.

Na trzy dni (68 stycznia 2023 r.) przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wypełni się ponad 150 stoiskami, na których będzie można znaleźć wszystko to, co potrzebne jest do hodowli gołębi. To tu będzie można zaopatrzyć się w gołębnik i jego wyposażenie, odżywki, leki, karmę, środki czystości, czy systemy zegarowe oraz transportowe. Ponadto uczestnicy będą mogli obejrzeć bogatą ekspozycję gołębi pocztowych z najbardziej uznawanych hodowli na świecie. Swoją obecność potwierdzili już między innymi: Backs, C’est Pharma, Centrum Zdrowia Gołębi, Columbex, Elpol, Geraldy, Gold Bird, Ovigor, Pigebook, Polmark, Röhnfried czy Vanrobaeys.

 Podczas 71. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych, która od wielu lat towarzyszy Targom EXPOGołębie, zaprezentowanych zostanie ok. 1800 gołębi, które osiągnęły najlepsze wyniki lotów w kategoriach na krótkich, średnich i dalekich dystansach  mówi Krzysztof Kawaler, Prezydent Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.  Ludzi od niepamiętnych czasów fascynuje fenomen powrotnolotny gołębia, który pozwala mu wracać do swojego gołębnika, gniazda, partnera i piskląt – ale także hodowcy – z bardzo dużych odległości. Dziś gołębie pocztowe są sportowcami: trenują, mają odpowiedni sposób żywienia i suplementacji, a hodowcy troszczą się o ich prawidłowy rozwój. Tym samym są ambasadorami Polski na świecie, gdyż nasze gołębie należą do czołówki najlepszych sportowców! Polscy hodowcy zdobywają wiele złotych, srebrnych i brązowych medali, a reprezentacja Polski w zawodach drużynowych wygrywa większość olimpiad i wystaw międzynarodowych – dodaje.

Organizatorem 14. Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie jest Grupa PTWP, a 71. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych  Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe 

68 stycznia 2023 r.

###

Informacje o Grupie PTWP 

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów, jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Wydawca branżowych portali m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, portalsamorzadowy.pl, pulsHR.pl, farmer.pl oraz czasopism jak np. Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł. 

Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej. 

W skład Grupy PTWP wchodzi także spółka PTWP Event Center zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach. 

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect. Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995 r. 

Zapraszamy do odwiedzenia: www.expogolebie.pl 

Dodatkowe informacje:
Joanna Durkalec, Imago Public Relations | T. 32 608 29 85 | M. 603 712 201 E.
 j.durkalec@imagopr.pl


Targi Katowice
Targi Katowice
Targi Katowice
Targi Katowice
Targi Katowice
Targi Katowice
Targi Katowice


Planowane przerwy w dostępie portalu


Dodano 12 października 2022


W dniu 17 października rozpoczniemy planowany proces przeniesienia portalu mojegolebie.pl do nowego dostawcy serwerów, który potrwa kilka dni. Wiąże się to z aktualizacją systemu i oprogramowania, dlatego strony www mogą być okresowo wyłączane nawet na kilka godzin lub część funkcji może być czasowo niedostępna. Prosimy o cierpliwość, postaramy się skrócić czas niedostępności do niezbędnego minimum.
Targi gołębi pocztowych po wielu latach wróciły do Katowic


Dodano 8 stycznia 2022


Targi gołębi pocztowych po wielu latach wróciły do Katowic - dziś odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnienie mistrzów na targach ExpoGołębie w Katowicach. Wydarzenie będzie trwać do jutra, zgromadzeni hodowcy mają okazję uczestniczyć w 13 Międzynarodowych Targach Gołębi Pocztowych oraz odwiedzić 70 Ogólnopolską Wystawę organizowaną przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. W dziale PZHGP/wydarzenia umieściliśmy zdjęcia z targów. Dostępne na stronie:
Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska, będziemy jeszcze jutro do godz. 14:00.

Expo Gołębie 2022


Targi gołębi pocztowych po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – EXPOGołębie już 7-9 stycznia


Dodano 3 stycznia 2022

Targi Katowice
Targi gołębi pocztowych po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – EXPOGołębie już 7-9 stycznia

Katowice, 3 stycznia 2022 r. – Już na początku 2022 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie areną dwóch najważniejszych w Polsce imprez dla hodowców gołębi. Po raz pierwszy odbędą się w nim 13. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie, którym towarzyszyć będzie jubileuszowa, 70. edycja Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych. Wydarzenie zaplanowano w dniach 7-9 stycznia 2022 r. z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

– Targi EXPOGołębie wpisały się na stałe w kalendarium imprez dla miłośników gołębi, głównie dzięki profesjonalnej organizacji i efektywnej współpracy z Wystawcami oraz z Polskim Związkiem Hodowców Gołębi Pocztowych. Przez ostatnie lata wydarzenie odbywało się w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. Przeniesienie imprezy do jednego z najbardziej nowoczesnych obiektów na mapie Śląska podnosi jego prestiż i skalę – Marta Ostaszewska, Project Manager EXPOGołębie. – Hodowla gołębi pocztowych w naszym kraju ma długą tradycję. Targi przyciągają pasjonatów, dla których to sposób na życie i niezwykle ważne hobby, które jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – dodaje.

Przez trzy dni (7-9 stycznia 2022 r.) przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego wypełnią stoiska z nowościami produktowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla hodowców, a także bogatą ekspozycją gołębi pocztowych z najbardziej cenionych hodowli na świecie. EXPOGołębie to najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swój udział potwierdziło wielu znanych wystawców z kraju i zagranicy. Nie zabraknie także najlepszych hodowców z Polski, którzy otrzymają puchary za swoje osiągnięcia podczas uroczystych gali Dekoracji Mistrzów 2020 i 2021. Targi to również doskonała okazja do podzielenia się specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji i hodowli gołębi, a także wymiany doświadczeńi spotkań z przedstawicielami branży.

Dla osób zaangażowanych w hodowlę przygotowano ofertę ponad 100 producentów, dystrybutorów i hodowców. Zwiedzający będą mieli okazję zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne jest w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe stanie się miejscem spotkań pasjonatów, którzy kontynuują wielopokoleniową tradycję hodowli gołębi. Impreza mająca swoją wieloletnią historię ciągle budzi wiele emocji, które towarzyszą sportowej rywalizacji. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się wyniki mistrzostw i uhonorowanie najlepszych hodowców. Na to niezwykle prestiżowe wydarzenie czekają z niecierpliwością wszyscy hodowcy. Podczas trzydniowej imprezy odbędą się m.in. Dekoracje Mistrzów za 2020 i 2021 – GMP, „Derby” oraz w Kategoriach a także wręczone zostaną nagrody za Lot Narodowy z Roosendaal. Niezmiennie zainteresowaniem polskich i zagranicznych hodowców cieszy się Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, która odbędzie się po raz 70, a jej organizatorem jest Polski Związek Gołębi Pocztowych.

Organizatorem EXPOGołębie jest Grupa PTWP, która wiosną br., przejęła od Expo Silesia prawa do organizacji i kontynuacji targów. – Naszym założeniem i ambicją, jako nowego organizatora, jest utrzymanie prestiżu wydarzenia oraz wykorzystanie możliwości związanych z nową lokalizacją. Oczywiście wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i uwzględnieniem pandemicznej rzeczywistości – podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

W związku z sytuacją epidemiczną, organizatorzy zachowują szczególne środki bezpieczeństwa. Uczestnicy targów, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający muszą okazać dowód szczepienia, negatywny test na COVID-19 lub potwierdzenie bycia ozdrowieńcem. Na terenie hali obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek, zachowania dystansu oraz dezynfekcji rąk. Więcej szczegółów dotyczących zasad bezpieczeństwa można przeczytać na stronie: expogolebie.pl/pl/w-trosce-o-uczestnikow,1647.html

Bilety na 70. Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych będzie można zakupić przez portal ticketmaster.pl, będą także dostępne w czasie trwania wydarzenia w kasach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo uczestników organizator zachęca do wcześniejszego zakupu biletów przez Internet.

Zakup biletu możliwy jest po dokonaniu rejestracji na stronie: expogolebie.pl/pl/bilety-i-rejestracja,1616.html

Organizatorem Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie jest Grupa PTWP.


Informacje o Grupie PTWP
Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów, jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Wydawca branżowych portali m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, portalsamorzadowy.pl, pulsHR.pl, farmer.pl oraz czasopism jak np. Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł.

Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

W skład Grupy PTWP wchodzi także spółka PTWP Event Center zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.
Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995 r.
Zapraszamy do odwiedzenia: www.expogolebie.pl, www.ptwp.pl

Dodatkowe informacje: Aneta Miler, Imago Public Relations | T. 32 608 29 85 | M. 609 880 115 | E. aneta.miler@imagopr.pl
Targi EXPO Gołębie Katowice styczeń 2022 - komunikat


Dodano 4 grudnia 2021

Targi Katowice
Na początku 2022 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie areną najważniejszych w Polsce wydarzeń dla hodowców gołębi pocztowych. W dniach 7-9 stycznia 2022 r. odbędą się Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie oraz jubileuszowa, 70. edycja Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych.

– Targi EXPOGołębie po raz pierwszy zagoszczą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Kilkanaście tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy będzie miało możliwość zwiedzać Wystawę i Targi zaaranżowane w nowoczesnych wnętrzach. Przygotowaliśmy ofertę niemal 150 producentów, dystrybutorów i hodowców – deklaruje Marta Ostaszewska, Project Manager EXPOGołębie. – Nasi goście będą mieli okazję zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne jest w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych – dodaje.

Organizatorem towarzyszącej targom 70. edycji Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych jest Polski Związek Gołębi Pocztowych. W ramach wystawy odbędą się m.in. Dekoracje Mistrzów Polski za 2020 i 2021 rok – GMP i w Kategoriach oraz Mistrzostw Polski „DERBY”. Wręczone zostaną również nagrody za Lot Narodowy z Brukseli i Roosendaal. Organizatorem targów EXPOGołębie jest Grupa PTWP, która przejęła od spółki Expo Silesia prawa do przeprowadzenia i kontynuacji Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie.

Zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa, w targach i wystawie mogą uczestniczyć osoby za okazaniem unijnego certyfikatu COVID: osoby zaszczepione, mające negatywny wynik testu na COVID-19 lub będące ozdrowieńcami. Wydarzenie odbędzie się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego, takich jak: obowiązek noszenia maseczek dla uczestników targów i wystawy, zalecenia dystansu społecznego i częstej dezynfekcji rąk, specjalne procedury dla serwisu sprzątającego (większa częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji), dostawców cateringu i punktów sprzedaży.

Bilety na Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych będzie można zakupić przez portal ticketmaster.pl, a także w czasie trwania wydarzenia w kasach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Poprzednia  Następna

Strona: 1 z 16

Gołębie Hodowcy Ogłoszenia Strony PZHGP - serwis dla hodowców gołębi ©2008 mojegolebie.pl