M-X Producent akcesoriów dla gołębi
Reklama - supergolab.pl

Kolejna Wystawa Gołębi (28-29 I 2017) w Kielcach odwołana. Możliwy nowy termin.


Dodano 10 stycznia 2017


Kolejna wystawa została odwołana, oto oficjalne oświadczenie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza:

Szanowni Państwo. Informujemy, że w końcu 2016 roku otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kielcach, w której nie wyraża zgody na organizację Krajowej Wystawy w dniach 28-29 stycznia br. ze względu na występowanie ognisk ptasiej grypy. Decyzja ta wydana została na podstawie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 roku. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że złożyliśmy odwołanie od tej decyzji i w porozumieniu z Targami Kielce S.A. możliwy jest nowy termin wystawy w dniach 11 - 12 lutego 2017 roku. W chwili obecnej proponujemy dokonywanie zgłoszeń, gdyż lista uczestników będzie musiała być przedstawiona Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Kielcach. Zgłoszenie prosimy przesyłać bez dokonywania przedpłat. Informujemy, że jesteśmy w stałym i bezpośrednim kontakcie z miejscową Inspekcją Weterynaryjną, a Państwa będziemy o wszystkich decyzjach informować na bieżąco. Zarząd PZHGRiDI


Wystawa Gołębi (13-15 I 2017) w Kielcach odwołana


Dodano 3 stycznia 2017


Otrzymaliśmy informację bezpośrednio z Targów Kielce, którą niezwłocznie zamieszczamy:

Jest nam niezmiernie przykro poinformować, że na podstawie decyzji nr 1/2016/HPAI Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kielcach 67. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi w terminie 13-15 stycznia 2017 r. zostają odwołane z powodu stwierdzenia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu pińczowskiego oraz wyznaczeniu obszarów zagrożonego i zapowietrzonego na terenie powiatu kazimierskiego.


Grudniowa gratka dla hodowców gołębi i miłośników zwierząt - ExpoSilesia


Dodano 8 grudnia 2016


Grudzień w Expo Silesia jest miesiącem spotkań hodowców i miłośników zwierząt. W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia, odbędzie się wystawa hodowców gołębi pocztowych, a sympatycy gołębi rasowych, drobiu i królików pojawią się w sosnowieckim centrum wystawienniczym w dniach 17-18 grudnia.

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, organizowana przez Okręg Śląsk Wschód Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, odbędzie się 10 - 11 grudnia 2016 roku. Po raz kolejny miłośnicy gołębi pocztowych spotykają się w Sosnowcu – niemal w sercu polskiego gołębiarstwa pocztowego, w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia, dobrze znanym hodowcom z ogólnopolskich i okręgowych wystaw. Tym razem w sosnowieckim ośrodku będzie można obejrzeć ponad 300 najlepszych i najszybszych gołębi z Okręgu Śląsk Wschód PZGHP. W tym samym czasie zorganizowana zostanie Wystawa Hodowców, Produktów i Usług SILESIAGołębie, podczas której zwiedzający będą mieli okazję zaopatrzyć się we wszelkie produkty niezbędne w realizacji ich pasji – karmy, odżywki i leki. Nie zabraknie także wyposażenia i akcesoriów potrzebnych w każdym gołębniku oraz porcelany z motywami gołębi pocztowych i rasowych.

Kolejną atrakcję dla hodowców Expo Silesia przygotuje już tydzień później. Od 17 do 18 grudnia 2016r. odbędzie się już po raz trzeci Śląska Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Katowicach. Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie ponad 800 gołębi rasowych (z kilkudziesięciu różnych ras!), 100 sztuk drobiu (w tym kury, kaczki, gęsi – m.in. mandarynki, karolinki, cyraneczki) oraz kilkadziesiąt królików.

Grudniowe wydarzenia to nie lada gratka dla miłośników i pasjonatów oraz dla tych, którzy chcą ciekawie spędzić weekend! Expo Silesia to doskonałe miejsce do spotkań i wymiany doświadczeń hodowców.Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych
Wystawa Hodowców, Produktów i Usług SILESIAGołębie


10 grudnia 2016, sobota : 8.00-16.00
11 grudnia 2016, niedziela : 8.00-14.00

Bilet normalny - 5 zł
wstęp bezpłatny dla: kobiet, dzieci do 14 roku życia, posiadaczy zaproszeń

więcej informacji na www.silesiagolebie.pl

Śląska Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików

17 grudnia 2016, sobota: 7.00-18.00
18 grudnia 2016, niedziela: 7.00-14.00

Bilet normalny - 10 zł
wstęp bezpłatny dla dzieci do lat 6

więcej informacji na http://www.exposilesia.pl/expofauna16/2/10/pl/Expo Gołębie GRUDZIEŃ 2016


Regionalne wystawy w Targach Kielce bardzo udane


Dodano 5 grudnia 2016


Gołębie szybkie i piękne oraz oryginalne króliki.

Regionalne wystawy w Targach Kielce bardzo udane.

Grudzień w Targach Kielce tradycyjnie już upłynął pod znakiem hobby, pasji i sportu. Miłośnicy i hodowcy gołębi i królików po raz kolejny spotykali się aby poznać nietypowe okazy oraz wymienić doświadczenia. Wszystko to za sprawą odbywających się jednocześnie czterech wydarzeń. Podczas Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych najpiękniejsze egzemplarze, a było ich aż 600 zaprezentowało 70 hodowców, 47. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych to 145 hodowców, którzy do Targów Kielce przywieźli 716 gołębi. Natomiast Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zgromadziła w tym roku 49 hodowców, którzy zaprezentowali 580 ptaków z najrzadszych i najpiękniejszych ras. Wystawom towarzyszyła giełda specjalistycznych artykułów.

Podczas 47. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych Okręgu Kielce po raz kolejny odbyła się charytatywna licytacja ptaków przekazanych przez czołowych hodowców z całej Polski. Ze sprzedaży 128 ptaków udało się uzyskać aż 47 900 zł, do tej kwoty związek dołożył 15 000 zł z lotu „Paryż”. W sumie prezes kieleckiego Okręgu, Sławomir Pająk przekazał dla podopiecznych Oddziału Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach aż 62 900 zł!

W drugim dniu wystaw wręczono puchary dla najlepszych rasowych gołębi oraz najciekawszych egzemplarzy w poszczególnych rasach królików.

Kolejne wydarzenie w Targach Kielce dla miłośników gołębi pocztowych już na początku przyszłego roku. Od 13 do 15 stycznia 2017 roku odbędzie się 67. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych połączona z Międzynarodowymi Targami Gołębi. Hodowcy gołębi rasowych spotkają się znów w kieleckich halach targowych od 28 do 29 stycznia 2017 roku podczas Krajowej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.Najpiękniejsze gołębie znów w Targach Kielce


Dodano 7 września 2016


Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza od 28 do 29 stycznia 2017.

Podczas Krajowej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w halach Targów Kielce po raz kolejny pojawi się wiele wspaniałych i rzadkich ptaków. Podczas zeszłorocznego wydarzenia jedną z ciekawszych ras był ryś staropolskiego. Ryś polski to jedna z najstarszych ras gołębi w naszym kraju. Niestety, z powodu różnych niedomówień ryś polski został zmodernizowane przez niemieckich hodowców. Dzięki akcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza "S.O.S. ratujmy polskie rasy" ryś polski, oficjalnie już staropolski został wpisany do rejestru Europejskiej Federacji w swojej niezmodyfikowanej, pierwotnej postaci.

- To właśnie dzięki Krajowym Wystawom udało się o tę rasę powalczyć – mówił Jan Pajka, Prezes PZHGRiDI – to tutaj hodowcy przywozili te piękne ptaki, mogliśmy je oglądać, porównywać i pracować nad przywróceniem rasy.

Krajową Wystawę w 2016 roku odwiedziło ponad 6000 zwiedzających. Obejrzeli oni 6100 najpiękniejszych gołębi, 530 okazów drobiu ozdobnego i ok. 200 królików, które do Kielc przywiozło blisko 540 hodowców z Polski i Ukrainy. Edycja 2017 zapowiada się równie ciekawie. Zapraszamy do Targów Kielce od 28 do 29 stycznia 2017.


Poprzednia  Następna

Strona: 1 z 11Interesują Cię artykuły dla gołębi? Chcesz kupić gołębie pocztowe? Odwiedź dział Ogłoszenia 
Hodowcy gołębi  PZHGP  Firmy  Oferta
Gołębie Hodowcy Ogłoszenia - profesjonalny serwis ogłoszeniowy ©2008 mojegolebie.pl
Głosuj na nas: TopLista - Gołębie Pocztowe