Elita Nowak - artykuły do hodowli gołębi

Fotoreportaż z Targów ExpoGołębie GRUDZIEŃ 2014 dostępny na stronie EXPOGOŁĘBIE GRUDZIEŃ 2014


Dodano 14 grudnia 2014


Dobiegły końca Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych Expo Silesia w Sosnowcu. Wraz z nimi odbyła się Okręgowa Wystawa organizowana przez PZHGP Katowice. Już dziś w dziale PZHGP/wydarzenia umieściliśmy fotoreportaż z tej imprezy, który zawiera również gołębie pocztowe wraz z kartami okręgu Katowice. Dostępny jest na stronie:
Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy za rok.

Expo Gołębie GRUDZIEŃ 2014


Przylecą do Kielc - styczniowe wystawy


Dodano 13 grudnia 2014


Pocztowym lotem prosto do Targów Kielce

Najpiękniejsze gołębie w Targach KielcePo grudniowych regionalnych wystawach gołębi już na początku stycznia odbędą się również w Targach Kielce 65 Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz Międzynarodowe Targi Gołębi. Skrzydlate piękności „przylecą” do Kielc z całej Polski, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec

Od 9 do 11 stycznia zobaczymy w targowych halach niemal dwa tysiące okazów najpiękniejszych gołębi pocztowych. Organizatorem Wystawy jest Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oraz Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych - Okręg Kielce.

Na Wystawie, spośród zgłoszonych gołębi, sędziowie wybiorą krajową reprezentację na Europejską Wystawę Gołębi Pocztowych. Podczas Wystawy odbędzie się dekoracja Mistrzów Polski Generalnego Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski w kategoriach za rok 2014. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych jest najważniejszą w roku imprezą dla hodowców gołębi pocztowych.

Tegorocznej wystawie towarzyszą konferencje tematyczne. Lekarz weterynarii Ryszard Chorąży, specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych z Oddziału Zachodniopomorskiego Centrum Zdrowia Gołębi wygłosi wykład na temat wspomagania farmakologicznego treningów i lotów gołębi pocztowych. Natomiast problem wzrastającej lekooporności antybiotyków i wykorzystania nowoczesnego ziołolecznictwa jako alternatywy przybliży lekarz weterynarii Mariusz Krawczyński z Oddziału Mazowieckiego Centrum Zdrowia Gołębi.

Przełom roku w Targach Kielce to prawdziwa gratka dla miłośników gołębi. Grudzień i styczeń to w sumie siedem spotkań tematycznych. Spodziewamy się, że ostatnia styczniowa impreza Ogólnopolska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza przyciągnie do hal targowych niemal cztery tysiące zwiedzających. Tym razem od 24 do 25 stycznia zaprezentowanych zostanie ponad 4500 gołębi , 300 okazów drobiu ozdobnego i ponad 200 okazów królików . Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program atrakcji, jak na przykład tor przeszkód dla królików, triki i magia z gołębiami i królikami.


Skrzydlate piękności w Targach Kielce


Dodano 12 grudnia 2014


Kieleckie grudniowe wystawy, dwa tysiące zwiedzających i niemal 1800 okazów przywiezionych przez 188 hodowców.

Grudniowe wystawy – Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyska Wystawa Królików oraz Targi Akcesoriów Dla Gołębi to tylko zapowiedź tego, co czeka na miłośników ptactwa w Targach Kielce już w styczniu. Regionalne wystawy odbyły się od 6 do 7 grudnia 2014 roku z udziałem 188 hodowców, którzy zaprezentowali w targowych halach wystawienniczych niemal 1800 najpiękniejszych okazów gołębi, ptaków ozdobnych i królików.Organizatorem 45 Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych, 26 Świętokrzyskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyskiej Wystawa Królików oraz Targów i Akcesoriów Dla Gołębi są Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych – Okręg Kielce, Świętokrzyski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. W tym roku na wystawach zobaczyliśmy aż 1800 okazów najpiękniejszych gołębi i królików, przywiezionych do Kielc przez 188 hodowców. Drugiego dnia imprezy, w niedzielę 7 grudnia odbyła już po raz trzeci Charytatywna Licytacja Gołębi Pocztowych organizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych - Okręg Kielce. Jej organizatorzy - Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych z wielkim entuzjazmem i zadowoleniem przekazali pozyskaną z licytacji 60 gołębi kwotę na rzecz Oddziału Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego. Na pomoc dzieciom udało się uzbierać aż 29 400 zł.

Już w styczniu kolejne dwie duże wystawy gołębi. Międzynarodowe Targi Gołębi oraz 65. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych odbędą się od 9 do 11 stycznia w Targach Kielce, a na niej zaprezentuje się 2000 gołębi, w tym Reprezentacja Polski na Olimpiadę Gołębi Pocztowych w Budapeszcie.

Pod koniec stycznia od 24 do 25, odbędzie się Ogólnopolska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, gzie zobaczymy aż 5000 najpiękniejszych okazów gołębi, drobiu ozdobnego i królików.


Fotoreportaż z Targów ExpoGołębie 2014 dostępny na stronie EXPOGOŁĘBIE 2014


Dodano 12 stycznia 2014


Dobiegły końca Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych Expo Silesia w Sosnowcu. Już dziś w dziale PZHGP/wydarzenia umieściliśmy fotoreportaż z tej imprezy, który zawiera również gołębie pocztowe wraz z kartami reprezentacji Polski. Dostępny jest na stronie:
Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy za rok.

Expo Gołębie 2014


Skrzydlata elita w Sosnowcu – relacja z Targów EXPOGołębie


Dodano 22 stycznia 2013


W Expo Silesia zakończyły się Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych. Szóstej edycji tego wydarzenia, które odbyło się w dniach 11-13 stycznia 2013r., towarzyszyła 63. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych. To najważniejsze spotkanie dla hodowców gołębi pocztowych w Polsce zgromadziło niemal 200 wystawców oraz kilkanaście tysięcy zwiedzających. W Sosnowcu zaprezentowano także krajową czołówkę najszybszych i najpiękniejszych ptaków.

Jak co roku halę Expo Silesia wypełniły firmy i hodowcy z Polski oraz z zagranicy. Wśród niemal 200 wystawców można było znaleźć reprezentantów Austrii, Belgii, Chin, Czech, Holandii, Niemiec, Norwegii i Słowacji. Podczas targów każdy mógł się zaopatrzyć we wszelkie produkty przydatne w hodowli gołębi – karmę, odżywki, leki i środki czystości. Ofertę uzupełniły systemy transportowe i elektroniczne stworzone specjalnie z myślą o gołębiach pocztowych. Nie zabrakło firm zajmujących się produkcją oraz wyposażaniem gołębników, a także klinik weterynaryjnych.

Jednak najważniejszą grupę wystawców stanowili hodowcy i sprzedawcy gołębi pocztowych, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem z liczną grupą pasjonatów, którzy odwiedzili Sosnowiec. Wszyscy, którzy chcieli uzupełnić swoją wiedzę związaną z profilaktyką zdrowotną i najczęstszymi schorzeniami dotykającymi gołębie pocztowe mogli zajrzeć do centrum konferencyjnego. W sobotę odbył się tam wykład "Problemy zdrowotne i diagnozowanie chorób gołębi pocztowych", który poprowadził lekarz weterynarii Ryszard Chorąży, specjalista chorób gołębi i drobiu z Oddziału Zachodniopomorskiego Centrum Zdrowia Gołębi.

Nieodłączną częścią Targów EXPOGołębie była Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych organizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. To najważniejsze wydarzenie kończące sezon lotowy w Polsce i będące jednocześnie podsumowaniem wystaw okręgowych odbyło się w tym roku już po raz 63. Spośród niemal 2000 ptaków sędziowie wybrali czołówkę – krajową reprezentację, która będzie walczyć o medale podczas Olimpiady Gołębi Pocztowych na Słowacji. Ptaki zostały ocenione w 9 kategoriach: 8 sportowych, gdzie pod uwagę brane są osiągnięcia lotowe gołębi i w kategorii standard, w której ocenia się również ich wygląd. Częścią wystawy gołębi pocztowych była sobotnia dekoracja Mistrzów Polski Generalnego Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski w Kategoriach 2012.

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia stało się już tradycyjnym miejscem spotkań pasjonatów, którzy przyjeżdżają, aby wzbogacić swoją hodowlę oraz by poznać najnowsze i najlepsze produkty. Również w tym roku kilkanaście tysięcy osób przyjechało do Sosnowca aby obejrzeć najpiękniejsze i najlepsze gołębie pocztowe z całej Polski. Znana już jest data kolejnej edycji Targów oraz Wystawy – wydarzenia te odbędą się w dniach 10-12 stycznia 2014r.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz relacji video z targów na stronie www.expogolebie.pl
Expo Gołębie 2013

Poprzednia  Następna

Strona: 1 z 9Interesują Cię artykuły dla gołębi? Chcesz kupić gołębie pocztowe? Odwiedź dział Ogłoszenia 
Hodowcy gołębi  PZHGP  Firmy  Oferta
Gołębie Hodowcy Ogłoszenia - profesjonalny serwis ogłoszeniowy ©2008 mojegolebie.pl
Głosuj na nas: TopLista - Gołębie Pocztowe